Bibliotekos darbo laikas I–IV (9:00–18:00), V (10:00–17:45),
VI,VII (NEDIRBA). Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena

Pasirinkite kalbą

SFbBox by enter-logic-seo.gr

2012 06 28

Kretinga

Abipus Akmenos upės, senoje pajūrio žemių vietovėje yra įsikūrusi Kretinga. Legendiniu jos įkūrėju laikomas gotų karalius Armonas, apie IV amžių pastatęs Grutingos (Kretingos) pilį, kuri manoma buvo tarp dabartinės Kretingos ir Kretingalės ant Egliškių piliakalnio šalia Danės. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Kretingos vardas paminėtas 1253 metais Kuršo vyskupo Henriko privilegijoje [1].


Skaityti daugiau...
2012 06 28

Kretingos miesto herbai

Kretinga iš viso turėjo keturis herbus. Pirmajame vaizduojama Šventoji Mergelė Marija su kūdikiu Jėzumi ant rankų, antrajame – Šventas Kazimieras, trečiajame – Liūtas, o ketvirtajame – Grifas. Pirmasis herbas minimas dar 1609 metais sausio 23 dienos privilegijoje dėl miesto įkūrimo ir Magdeburgo teisių suteikimo. Privilegijoje rašoma, kad miesto tarėjai ir suolininkai naudoję antspaudą su Marijos atvaizdu. Daugiau Lietuvos heraldikoje nėra herbų su Šventosios Marijos atvaizdu [1].


Skaityti daugiau...
2012 06 28

Magdeburgo teisės

Ištrauka iš Jono Karolio Chodkevičiaus 1609 metų sausio 23 dienos privilegijos, suteikiančios Kretingai, pavadintai Karolštatu, Magdeburgo teisę.


Skaityti daugiau...
1970 01 01

Rotušės aikštė

XVII amžiuje pradėjus statyti Karolštato (Kretingos) miestą, dabartinės Rotušės aikštės pietinėje dalyje buvo suplanuota ir įrengta turgavietė su magistrato namais – rotuše [1]. Centrinė miesto aikštė buvo kvadratinė, apie 142x142 metrų dydžio. Miesto aikštėje viešai buvo skaitomi magistrato nutarimai. Naujausią informaciją pateikdavo šauklys. Čia pat miesto aikštėje buvo vykdomos ar skelbiamos bausmės už padarytus nusikaltimus [2].


Skaityti daugiau...
2012 06 28

Kretingos miesto burmistrai

Burmistrais nuo seno Lietuvoje buvo vadinami miestų savivaldybės vadovai. Juos rinko miesto taryba arba patys žmonės. Manoma, kad Kretingoje pirmą kartą burmistras buvo išrinktas miestui gavus Magdeburgo savivaldos teises. Nuo to laiko kretingiškiai burmistrą ir kitus magistrato narius rinko iš savo tarpo kiekvienų metų pirmąjį pirmadienį.


Skaityti daugiau...

Renginiai

Turite klausimų?

Darbuotojams

Replica shoes